M-Logistic w Grupie Maspex Wadowice

M-Logistic jest częścią Grupy Maspex Wadowice  - lidera na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Grupa jest również czołowym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz liderem na rynku makaronów w Polsce i ich wiodącym producentem w Rumunii. Do najsilniejszych marek Grupy Maspex Wadowice należą: Tymbark, Kubuś,  Lubella, Puchatek Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa czy Plusssz. Prawie wszystkie produkty są liderami w swoich segmentach w Polsce i za granicą. Obecnie w skład Grupy wchodzi dziewięć polskich i dziesięć zagranicznych spółek.

 

Przychody ze sprzedaży w 2008 roku wyniosły  2, 512 mln zł, co lokuje firmę w czołówce polskich producentów branży spożywczej. W ofercie Grupy znajduje się kilkaset pozycji towarowych. Prawie wszystkie produkty są liderami w swoich segmentach w Polsce i za granicą.

Sprzedaż zagraniczna stanowi 36 % obrotów Grupy Maspex Wadowice. Produkty firmy mają swoich odbiorców w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie i krajach arabskich. Łącznie trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.